Odvzdušnění topných těles

Carla Maia's picture

Vážení vlastníci / nájemníci jednotek,

dovolujeme si Vás informovat, že ve čtvrtek 22.4.2021 proběhla plánovaná výměna vyvažovacích ventilů na ležatém vedení ÚT (topení). Celá akce kromě jiného zahrnovala i celkové vypuštění systému ÚT v domě. Následně se systém opět napustil, nicméně během takového postupu mohou v topném systému a ve Vašich topných tělesech zůstat vzduchové bubliny, které zabraňují plynulému průtoku teplé vody systémem ÚT. Ve výsledku to znamená, že některým bytovým jednotkám ještě nemusí zcela fungovat topení.

Z výše uvedených důvodů Vám doporučujeme provést ve Vašich bytových jednotkách řádnou běžnou údržbu Vašeho topného okruhu a to provedením odvzdušnění Vašich topných těles. To provedete tak, že termostatickou hlavici radiátoru otočíte na maximum a necháte takto min.30 min. Následně pomocí šroubováku jemně povolíte odvzdušňovací ventilek na konci topného tělesa a necháte vytékat až několik litrů vody do připravené nádoby. Následně ventilek opět utáhnete.

Vzhledem k tomu, že voda v celém topném systému cirkuluje je vhodné provést odvzdušnění několikrát za sebou s odstupem několika dnů.

Velice Vám děkujeme za pochopení a spolupráci.

Tým správy Blažek, spol. s.r.o
Blažek, spol. s.r.o.
Březenská 2466/2
182 00, Praha 8
+420 266 315 947
info@blazekfm.cz; www.blazekfm.cz

Tags: